0507 507 79 67
info@izmirparkur.com
Adres:Güney Mahallesi 1140. Sk No: 29 35180 Konak/İzmir

Pomem Parkur kursu İzmir 35

Pomem Parkur kursu İzmir 35

Pomem Parkur kursu İzmir Hazırlık

POMEM, açılımı; Polis Meslek Eğitim Merkezi olan ve Egm bünyesine personel yetiştiren bir eğitim kurumudur. Burada adaylar 6 ila 8 ay arası bir mesleki yeterlilik eğitim gördükten sonra istihdam edilmek üzere görev yerlerine gönderilir.

Pomem aşamaları; Kpss, Ön sağlık kontrolleri, ”Pomem Parkur” Mülakatı ve Pomem Sözlü Mülakatı sınavından Oluşuyor. Pomem Aşamasında Adayın Kpss puanı %25 Fiziki yeterlik Sınavı %25 ve Sözlü Mülakat sınavı %50 etkili olmaktadır.

Pomem Hazırlık adaylarından İstenilen Başvuru şartlar arasında Lisans veya Önlisans Mezunu Olmak, Kpss puanı Lisans Mezunları için min. 60 ve üzeri, Önlisans Adayları için min. puanı 65 ve üzeri Olmalıdır.

Kpss puanınız ve Fiziki Yeterlilik sınavından aldığınız Puan istenilen baraj seviyesinden ne kadar yüksek olursa, başvuru yapan adaylar arasından Sıralamaya girme ihtimaliniz bir o kadar artmaktadır.

Fiziki yeterlilik Parkurunda Erkek POMEM Hazırlık Adayları için 40 sn 100 tam puan 48 saniye sınır, Kadın POMEM adayları için ise 42 saniye 100 Tam puan 50 saniye sınırdır.

Pomem Parkuru Toplam 7 farklı Aşamadan Oluşmaktadır. Bunlar;

1) Sıçrama Tahtası Etabı: Bu etapta Adayın Toplamda 6 defa çift ayak, Kombineli bir şekilde adayın sıçraması gerekmektedir. Tek ayaklı Her sıçrama Başına +2 sn ceza yazılır ve Adayın var olan saniyesine ceza puanı eklenir. 6 sıçramanın tamamı hatalı olması durumunda aday diskalifiye edilir.

2) Lastik Etabı: Bu etap Toplamda peşi sıra gelen 6 Lastikten oluşmaktadır. Aday sağ ayakla başlamak üzere çarpraz bir şekilde dizilmiş lastikleri hızlı bir şekilde tamamlar. Her bir Lastik +2 sn ceza puanı değerindedir. Adayın Basmadığı Lastik sayısınca, var olan saniyesine +2 sn ceza puanı eklenmektedir.

3) Ağırlık Taşıma Etabı: Bu etapta Kadın adaylar 10×2 olmak üzere toplam 20 kg, Erkek adaylar 15×2 Olmak üzere toplam 30 Kg ağırlık ile 16 mt uzunluğundaki 2 duba etrafından tam tur atması gerekmektedir. Dubalardan her biri +1 sn ceza puanı değerindedir. Adayın devirdiği duba başına var olan saniyesine +1 sn ceza puanı eklenir.

4) Sağlık Topu Etabı: Bu etapta Adayın karşılıklı 2 Sağlık Topuna, Toplamda 3 dokunuş yapması gerekmektedir. ilk uzak, daha sonra yakın ve son olarak tekrar uzak olmak üzere toplamda 3 Dokunuş yapılır. Her bir sağlık topu +1 sn ceza puanı değerindedir. Adayın dokunmadığı Top sayısınca, var olan Saniyesine +1 sn ceza puanı eklenir.

5) Takla Etabı: Bu etapta adayın Takla atması gerekmektedir. Bu etabın herhangi bir ceza puanı bulunmamaktadır. Akademi Polis ve asker Olacak adayları Mutlak suratle takla atabilmesini istemektedir. Takla atamayan adaylar direkt olarak diskalifiye edilir. Takla atarken sırtınızın yere değdiği bütün takla çeşitleri kabul edilir.

6) Slalom Etabı: Bu etapta Toplamda 6 çarpraz slalom bulunmaktadır. Sol slalomdan başlamak üzere aday 6 slalomu kombineli bir şekilde tamamlamaya çalışır. Her slalom +2 sn ceza puanı değerindedir. Adayın devirdiği Her Slalom Başına, var olan saniyesine +2sn ceza Puanı eklenir.

7) Engel Etabı: Bu etapta Toplam 5 engel etabı bulunmaktadır. Her bir engel de Adayın sıçrama ve çökme hareketi yapması gerekmektedir. Her bir Sıçrama +2 sn Ceza puanı Değerindedir. Adayt devirdiği engel başına +2 sn ceza puanı var olan saniyesine eklenir.

Başvuru yapacak adaylarda yaş şartı ise; 18 yaşından büyük olmak ve Sınavın yapılacağı yıl içinde, 1 Ocak tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

Pomem ön sağlık aşamasında adayların tabi tutulduğu boy şartı ise Erkek adaylar için 167 cm, Kadın Adaylar için ise 162 cm dir. Vücut kitle endeksi 18-27 (Dahil) arasında olmalıdır.

Boy ve kilo ölçümleri hassas ve dijital ölçümlü makinalarda yapılmaktadır. Tüm Bunların haricinde; Pomem sınavlarına Başvuruda Bulunacak adayların, güvenlik Soruşturması temiz olmalı, Yazlık üniforma giydiğinde Açıkta kalan bölgelerde; Faça, Dövme ve Doğum lekesi gibi eşgal belirleyici izler olmamalı, herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunmamalıdır.

Bu şartları tamamlayan Adaylar, Pomem Mülakatı sınavlarına başvuru yapmaya hak kazanırlar. Pomem Mülakatlarına Başvurmak ve Polis olmak isteyen adaylar, yoğun mesai saatlerinde çalışmaya uygun, Suçlularla mücadele etmeyi Seven, görev bilinci yüksek, Sorumluluk bilinci olan ve ekip çalışmasına yatkın kişiler olmalıdır.

Tüm bu şartlar size uygunsa, Sizlerde Hayalini Kurduğunun Pomem sınavına başvurunuzu yapabilir ve Polis olmaya hak kazanabilirsiniz. Her yıl Binlerce gencin hayalini Süsleyen ve Egm bünyesine hizmet eden Pomem eğitim kurumu, Polis akademisine bağlı bir meslek kurumudur.

Pomem Parkur Kursu İzmir

İzmir Pomem Parkur Hazırlık Kursu” Çalışmalarımız ile 2015 yılından beri binlerce gencimizi hayallerine ulaştırdık.

Her Dönem İzmir’in En başarılı ”Pomem hazırlık kursu” Olmanın gururunu yaşıyoruz. ”Pomem parkur kursu”muz nizami ölçülere sahip, müfredata uygun, 1. sınıf malzemeler ile kurulmaktadır.

Her adaya özel çizelge takip sistemimiz ile saniyelerinizi günden güne not ediliyor, gelişmelerinizi en yakından takip ediyoruz. Spor salonumuzda POMEM Adaylarımızın dereceleri, Pomem Parkur Mülakatında olduğu gibi, Fotosel sistemi ile ölçülmektedir.

Salonumuzda Bay ve Bayan Milli antrenörler eşliğinde eğitim gören ”Pomem Hazırlık” Adayları; uyguladığımız Güçlendirme, Kondisyon ve Koordinasyon çalışmaları ile kısa sürede tam ve tama yakın puanlar alarak hayallerine ulaşmaktadır.

Pomem adaylarımıza fiziki yeterlilik sınavlarına hazırlamaktan öte, Sözlü mülakat aşaması için de profesyonel eğitmenler eşliğinde Sözlü Mülakat eğitim seminerleri vermekteyiz.

Misyonumuz: Kolluk kuvvetlerinde Hizmet etmek üzere; Fİziksel ve Psikolojik olarak tam bir doygunluğa ulaşmış, Devletimizi, Bayrağımızı ve Şanlı Uniformayı Hakkıyla temsil edecek, Milli duygusu ve görev bilinci yüksek Polis Adayları Yetiştirmektir.

Bu inançla durmadan, yorulmadan çıktığımız bu yolda, Siz değerli Polis adaylarımızı da Pomem Parkur Hazırlık Kursu Çalışmalarımızda Görmekten mutluluk Duyarız. Saygılarımızla…

Pomem Parkur Kursu İzmir

Bilgi Al

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right