0507 507 79 67
info@izmirparkur.com
Adres:Güney Mahallesi 1140. Sk No: 29 35180 Konak/İzmir

Pomem Ön Sağlık Kontrolü

Pomem Ön Sağlık Kontrolü

Pomem Ön Sağlık Kontrolü

Pomem Mülakatları için beklenen açıklama geldi, Polis akademisi Başkanlığı  Pomem Ön Sağlık Kontrolü için Başlangıç tarihini  belirledi.

Pomem Ön sağlık Kontrolleri Polis akademisi başkanlığının, Sağlık şartları yönetmeliğine göre yapılır.

Bu aşamada adaylara; Boy kilo endeks ölçümü, Renk Körlüğü Testi ve yazlık üniforma giyildiğinde açıkta kalan bölgelerde Belirgin ve 5cm den büyük  (Dövme faça veya dikiş vb.) eşgal belirleyici iz olup olmadığı Kontrol edilir.

Göz Kontrolü: Sadece Renk körlüğü testi ile sınırlı olduğu gibi Genel Göz derecesi kontrolü ise Okulu kazandıktan sonraki Genel Sağlık Muayenesinde yapılacaktır.

Adayın ön sağlık kontrolüne gözlük ile gitmesi sorun değildir, göz derecesi yüksek olan adaylara kazandıktan sonra gözünü çizdirmesi ve tedavisi için ek süre verilir.

Boy Kilo Endeksi Kontrolü: Pomem Sağlık şartları yönetmeliğinde Kadın adaylarda boy sınırı 162 cm Erkek Adaylarda ise 167 cm dir. Pomem adaylarının Boy Kilo endeksi ise 18 – 27 arasında 18-27 (dahil) olmalıdır.

Boy ve Kilo ölçümleri otomatik fiş veren dijital ölçüm cihazları ile yapılmaktadır, Adayların boyunun normalden daha kısa çıkartıldığı tamamen hayal ürünü olmakla birlikte, duruş bozukluğu yapmadığınız sürece boyunuzun net çıkacağını bilmenizi isteriz.

Boy hususunda sınırda olan adayların, ön sağlık kontrolü aşamasında duruş bozukluğu yapmaması için Ön sağlık Kontrolü öncesinde sık sık duruş provası yapmalarını tavsiye ederiz.

Renk Körlüğü Testi Kontrolü: Adaylara dünya sağlık örgütü tarafından kabul edilen Renk körlüğü test kitabında adaylara sayılar okutulur, bazı şekilleri ve yolları ise parmağı ile takip etmesi söylenir. Bu aşamayı geçemeyen adaylar elenecektir.

Eşgal Belirleyici iz Kontrolü: Yazlık üniforma giyildiğinde açıkta kalan bölgeler de ki her türlü faça ve dövme izi elenme sebebidir. Bu konuda Polis akademisinin tolerans göstermediğini belirtmek isteriz.

Tüm bunların haricinde yüz bölgesinde ve Kol bölgelerinde 5 cm den büyük ve belirgin eşkal belirleyici Dikiş veya yara izleri de elenme sebebidir.

Bu konuda inisiyatif Ön sağlık Komisyonuna aittir.

Kesin olarak yüz ve kol bölgesinde ki benler ise Engel değildir. 

Faça izleri Hakkında: Faça izleri Psikolojik bir Travma göstergesi Olduğu için vücuttaki her türlü faça izin Kesin olarak elenme sebebidir. Bunun haricinde ki ince karton kesikleri veya kedi tırmalaması gibi seyrek ve belirgin olmayan istisnai izler ise elenme sebebi değildir.

Yazlık üniforma giyildiğinde açıkta kalmayan bölgelerde; (Faça izleri harici) Her türlü dövme veya yara izleri elenme sebebi değildir.

Tüm bunların haricinde Tırnak yemek, stres kontrol sorunu olarak görüldüğü için, kalan kısıtlı süreçte tırnak yeme sorunu olan adayların, Tırnak yemelerine engel olmalarını tavsiye ederiz. Aksi taktirde, Komisyon tarafından tırnak yediğiniz tespit edilirse kesin olarak elenme sebebidir.

Pomem Ön Sağlık Kontrolü

Pomem Ön sağlık Kontrolü giriş belgeleri ilerleyen günlerde Polis akademisi başkanlığı resmi sitesinde yayınlanacaktır. Şuan ki süreçte güncel Olarak adaylar dan, yanlarında getirilmesi istenen belgeler: Sınav giriş belgesi, Polis akademisi sitesinde yayınlanacak olan ve bireysel olarak doldurulması gereken aday bilgi formu, Kimlik, Son 6 ay içinde çekilmiş 4 adet biometrik fotoğraf ve E devlet üzerinden alabileceğiniz E mezuniyet belgesidir.

Pomem Ön sağlık Kontrolü aşamalarını; tüm güncel haliyle, siz değerli Pomem Adaylarına aktarmaya Çalıştık. Umarım yazımızı beğenmişsinizdir.

Bu bilgilendirme yazısını, Link bağlantısını kopyalayarak arkadaşların ile paylaşmayı Unutma.!

Bilgi, paylaştıkça çoğalır…

 

 

 

 

YAZAR: Abdurrahman Kalkan

 

İZMİR PARKUR | Pomem Pmyo Paem Bekçilik Jandarma Astsubay Parkur Hazırlık Kursu

Bilgi Al

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right