0507 507 79 67
info@izmirparkur.com
Adres:Güney Mahallesi 1140. Sk No: 29 35180 Konak/İzmir

Parkur Hazırlık Kursları

Parkur Hazırlık Kursları

Parkur Hazırlık Kursları : Pmyo Parkur, Bekçilik Parkur, Jandarma-Astsubay Parkur Hazırlık Kursu Çalışmalarımız ile 2015 yılından beri binlerce gencimizi hayallerine ulaştırdık. Her Dönem İzmir’in En başarılı ”Pomem hazırlık kursu” Olmanın gururunu yaşıyoruz. ”Pomem parkur kursu”muz nizami ölçülere sahip, müfredata uygun, 1. sınıf malzemeler ile kurulmaktadır. Her adaya özel çizelge takip sistemimiz ile saniyelerinizi günden güne not ediliyor, gelişmelerinizi en yakından takip ediyoruz

Parkur Hazırlık Kursları

Spor salonumuzda POMEM Adaylarımızın dereceleri, Pomem Parkur Mülakatında olduğu gibi, Fotosel sistemi ile ölçülmektedir. Salonumuzda Bay ve Bayan Milli antrenörler eşliğinde eğitim gören ”Pomem Hazırlık” Adayları; uyguladığımız Güçlendirme, Kondisyon ve Koordinasyon çalışmaları ile kısa sürede tam ve tama yakın puanlar alarak hayallerine ulaşmaktadır.

Pomem adaylarımıza fiziki yeterlilik sınavlarına hazırlamaktan öte, Sözlü mülakat aşaması için de profesyonel eğitmenler eşliğinde Sözlü Mülakat eğitim seminerleri vermekteyiz. Misyonumuz: Kolluk kuvvetlerinde Hizmet etmek üzere; Fİziksel ve Psikolojik olarak tam bir doygunluğa ulaşmış, Devletimizi, Bayrağımızı ve Şanlı Uniformayı Hakkıyla temsil edecek, Milli duygusu ve görev bilinci yüksek Polis Adayları Yetiştirmektir.

Bu inançla durmadan, yorulmadan çıktığımız bu yolda, Siz değerli Polis adaylarımızı da Pomem Parkur Hazırlık Kursu Çalışmalarımızda Görmekten mutluluk Duyarız. Saygılarımızla…

Parkur Hazırlık Kursları

Pmyo açılımı; Polis Meslek Yüksek Okulu Olan ve min. Lise olmak üzere Lisans ve Önlisans mezunu adaylara eğitim veren, Egm bünyesine personel yetiştiren Polis akademisine Bağlı bir Meslek yüksek okuludur.

Pmyo Adaylarının Eğitim Süresi 2 yıldır.  Buradan Egm de İstihdam edilmek üzere yetiştirilen adaylar 2 yıllık Önlisans düzeyinde eğitim almaktadır. Pmyo Başvuru Şartları arasında, 2020 itibari ile Tyt başarı puanı 250 ham puan ve üzeri olmalıdır. Tyt sınavından 250 ham puan barajını geçen adaylar Pmyo Mülakatı sınavlarına girmeye hak kazanırlar.

Pmyo istenilen şartlar arasında Parkur Hazırlık Kurslarından sonraki aşamalar; Tyt, Ön sağlık kontrolleri, ”Pmyo Parkur” Mülakatı ve Sözlü Mülakat sınavından Oluşuyor. Pmyo Aşamasında Adayın tyt puanı %25 Fiziki yeterlik Sınavı %25 ve Sözlü Mülakat sınavı %50 etkili olmaktadır.

Tyt puanınız ve Fiziki Yeterlilik sınavından aldığınız Puan istenilen baraj seviyesinden ne kadar yüksek olursa, başvuru yapan adaylar arasından Sıralamaya girme ihtimaliniz bir o kadar artmaktadır. Fiziki yeterlilik Parkurunda Erkek Adaylar için 40 sn 100 tam puan 48 saniye baraj, Kadın adaylar için ise 42 saniye 100 Tam puan, 50 saniye barajdır.

POMEM’in açılımı POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ olarak geçmektedir. POMEM okullarına 4 yıllık lisans mezunlarından ve %20 oranında 2 yıllık ön lisans mezunlarından, KPSS sınavına girmiş kişiler başvurabilmektedir.

POMEM’i kazanmış bir kişi “Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim-Öğretim Yönetmeliği’ nin 6 nci maddesine göre en az 4 ay eğitim görmektedir. POMEM’i kazanan kişiler 6 ay boyunca polislikle ilgili (hukuk, silah vb,) eğitim görmektedirler.

6aylık eğitimi tamamlayan öğrenciler Polis Memuru Adayı olarak mezun olurlar ve okulda başarı sırasına göre kurada çektikleri şehirde görevlerine başlarlar.

Fiziki Mülakat parkurunda Her 1 sn 5 puan değerindedir.

Başvuru yapacak adaylarda yaş şartı ise; Pmyo Adayları için 18 yaşını doldurmuş olmak ve Sınavın yapılacağı yıl için, 1 Ocak tarihi itibari ile 26yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

Başvuru yapacak adaylarda yaş şartı ise; Pomem Adayları için 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1991 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak),

Tüm Bunların haricinde; Pmyo Pomem mülakatı sınavlarına Başvuruda Bulunacak adayların, güvenlik Soruşturması temiz olmalı, Yazlık üniforma giydiğinde Açıkta kalan bölgelerinde; Faça, Dövme ve Doğum lekesi gibi eşgal belirleyici izler olmamalı ve herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunmamalıdır.

Bu şartları tamamlayan Adaylar, Pmyo ve Pomem Mülakatı sınavlarına başvuru yapmaya hak kazanırlar.

Pomem ,Pmyo Mülakatlarına Başvurmak ve Polis olmak isteyen adaylar, yoğun mesai saatlerinde çalışmaya uygun, Suçlularla mücadele etmeyi Seven, görev ve Sorumluluk bilinci yüksek ve ekip çalışmasına yatkın kişiler olmalıdır.

Tüm bu şartlar size uygunsa, Sizlerde Hayalini Kurduğunun Pmyo mülakatı sınavına başvuruda bulunabilir ve Polis olmaya hak kazanabilirsiniz.

Her yıl Binlerce gencin hayalini Süsleyen ve Emniyet genel müdürlüğü bünyesine hizmet eden Pomem ve Pmyo eğitim kurumu, Polis akademisine bağlı bir meslek kurumudur.

”İZMİR PARKUR | Pomem, Pmyo, Paem, Bekçilik Parkur Hazırlık Kursu” Çalışmalarımız ile 2015 yılından beri binlerce gencimizi hayallerine ulaştırdık.

Bilgi Al

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right