0507 507 79 67
info@izmirparkur.com
Adres:Güney Mahallesi 1140. Sk No: 29 35180 Konak/İzmir

Bekçilik Parkur Hazırlık Kursu

Bekçilik Parkur Hazırlık Kursu

Bekçilik Parkur Hazırlık Kursu”, Polis akademisi adaylarının Fiziki Yeterlilik Mülakatı sınavlarına hazırlanmak için ön hazırlık yaptığı bir eğitim kursudur. Burada Lisans ve Ön lisans Mezunu Adaylar ”Bekçi Hazırlık” Aşamasında gerekli fiziksel yetkinlik seviyesine gelebilmek için Kondisyon, Koordinasyon ve güçlendirme çalışmalarını Uzman Antrenörler Eşliğinde sürdürürler. Bekçilik Parkuru Toplam 7 farklı Aşamadan Oluşmaktadır. Bunlar;

1) Sıçrama Tahtası Etabı: Bu etapta Adayın Toplamda 6 defa çift ayak, Kombineli bir şekilde adayın sıçraması gerekmektedir. Tek ayaklı Her sıçrama Başına +2 sn ceza yazılır ve Adayın var olan saniyesine ceza puanı eklenir. 6 sıçramanın tamamı hatalı olması durumunda aday diskalifiye edilir.

Bekçilik Parkur Hazırlık Kursu

2) Lastik Etabı: Bu etap Toplamda peşi sıra gelen 6 Lastikten oluşmaktadır. Aday sağ ayakla başlamak üzere çarpraz bir şekilde dizilmiş lastikleri hızlı bir şekilde tamamlar. Her bir Lastik +2 sn ceza puanı değerindedir. Adayın Basmadığı Lastik sayısınca, var olan saniyesine +2 sn ceza puanı eklenmektedir.

3) Ağırlık Taşıma Etabı: Bu etapta Kadın adaylar 10×2 olmak üzere toplam 20 kg, Erkek adaylar 15×2 Olmak üzere toplam 30 Kg ağırlık ile 16 mt uzunluğundaki 2 duba etrafından tam tur atması gerekmektedir. Dubalardan her biri +1 sn ceza puanı değerindedir. Adayın devirdiği duba başına var olan saniyesine +1 sn ceza puanı eklenir.

4) Sağlık Topu Etabı: Bu etapta Adayın karşılıklı 2 Sağlık Topuna, Toplamda 3 dokunuş yapması gerekmektedir. ilk uzak, daha sonra yakın ve son olarak tekrar uzak olmak üzere toplamda 3 Dokunuş yapılır. Her bir sağlık topu +1 sn ceza puanı değerindedir. Adayın dokunmadığı Top sayısınca, var olan Saniyesine +1 sn ceza puanı eklenir.

5) Takla Etabı: Bu etapta adayın Takla atması gerekmektedir. Bu etabın herhangi bir ceza puanı bulunmamaktadır. Akademi Polis ve asker Olacak adayları Mutlak suratle takla atabilmesini istemektedir. Takla atamayan adaylar direkt olarak diskalifiye edilir. Takla atarken sırtınızın yere değdiği bütün takla çeşitleri kabul edilir.

6) Slalom Etabı: Bu etapta Toplamda 6 çarpraz slalom bulunmaktadır. Sol slalomdan başlamak üzere aday 6 slalomu kombineli bir şekilde tamamlamaya çalışır. Her slalom +2 sn ceza puanı değerindedir. Adayın devirdiği Her Slalom Başına, var olan saniyesine +2sn ceza Puanı eklenir.

Bekçilik Parkur Hazırlık Kursu

7) Engel Etabı: Bu etapta Toplam 5 engel etabı bulunmaktadır. Her bir engel de Adayın sıçrama ve çökme hareketi yapması gerekmektedir. Her bir Sıçrama +2 sn Ceza puanı Değerindedir. Adayt devirdiği engel başına +2 sn ceza puanı var olan saniyesine eklenir.

Bekçi Hazırlık Adaylarında Parkur 40 Sn 100 Tam Puan değerindedir. Bekçilik Parkur Hazırlık Kursu aşamasında Her 1 Sn 5 puan değerindedir. Fiziki yeterlilik sınavlarında adayın alacağı puan Sıralama Açısından oldukça önemli bir faktördür.

Adayın Bekçi Parkurunda Tam bir yeterlilik seviyesine Ulaşması ve başarı sağlaması için iyi bir ”Bekçi hazırlık kursu” süreci geçirmesi gerekmektedir. Biz, ”İZMİR PARKUR POMEM Pmyo Paem Bekçilik Jandarma/Astsubay Parkur Hazırlık Kursu” olarak, adayların istenilen Fiziki olarak yeterlilik seviyesine Ulaşması adına tüm; Koordinasyon, güçlendirme ve Kondisyon Sürecini Profesyonel olarak Yönetmekteyiz. ”Pomem Parkur Hazırlık Kursları” Çalışmalarımız izmir’de Güney, 1140. Sk. No:29, 35180 Konak/İzmir Adresinde yıl boyu hizmet vermektedir. iletişim: 05075077967 numaradan bizlere Ulaşabilirsiniz. Siz değerli Polis adaylarını, İzmir Bekçilik Parkur Hazırlık Kursu Çalışmalarımızda ve güçlü ekibimizde görmekten mutluluk duyarız.

Bekçilik Parkur Hazırlık Kursu

Bilgi Al

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right