0507 507 79 67
info@izmirparkur.com
Adres:Güney Mahallesi 1140. Sk No: 29 35180 Konak/İzmir

Pmyo

Pmyo

Pmyo açılımı; Polis Meslek Yüksek Okulu Olan ve min. Lise olmak üzere Lisans ve Önlisans mezunu adaylara eğitim veren, Egm bünyesine personel yetiştiren Polis akademisine Bağlı bir Meslek yüksek okuludur.

Pmyo Adaylarının Eğitim Süresi 2 yıldır. Buradan Egm de İstihdam edilmek üzere yetiştirilen adaylar 2 yıllık Önlisans düzeyinde eğitim almaktadır. Pmyo Başvuru Şartları arasında, 2020 itibari ile Tyt başarı puanı 250 ham puan ve üzeri olmalıdır.

Tyt sınavından 250 ham puan barajını geçen adaylar Pmyo Mülakatı sınavlarına girmeye hak kazanırlar. Pmyo istenilen şartlar arasında aşamalar; Tyt, Ön sağlık kontrolleri, ”Pmyo Parkur” Mülakatı ve Sözlü Mülakat sınavından Oluşuyor.

Pmyo

Pmyo Aşamasında Adayın tyt puanı %25 Fiziki yeterlik Sınavı %25 ve Sözlü Mülakat sınavı %50 etkili olmaktadır. Tyt puanınız ve Fiziki Yeterlilik sınavından aldığınız Puan istenilen baraj seviyesinden ne kadar yüksek olursa, başvuru yapan adaylar arasından Sıralamaya girme ihtimaliniz bir o kadar artmaktadır.

Fiziki yeterlilik Parkurunda Erkek Adaylar için 40 sn 100 tam puan 48 saniye baraj, Kadın adaylar için ise 43 saniye 100 Tam puan 50 saniye barajdır. Fiziki Mülakat parkurunda Her 1 sn 5 puan değerindedir. Başvuru yapacak adaylarda yaş şartı ise; 18 yaşından doldurmuş olmak ve Sınavın yapılacağı yıl için, 1 Ocak tarihi itibari ile 26yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

Pmyo

Tüm Bunların haricinde; Pmyo mülakatı sınavlarına Başvuruda Bulunacak adayların, güvenlik Soruşturması temiz olmalı, Yazlık üniforma giydiğinde Açıkta kalan bölgelerinde; Faça, Dövme ve Doğum lekesi gibi eşgal belirleyici izler olmamalı ve herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunmamalıdır.

Bu şartları tamamlayan Adaylar, Pmyo Mülakatı sınavlarına başvuru yapmaya hak kazanırlar. Pmyo Mülakatlarına Başvurmak ve Polis olmak isteyen adaylar, yoğun mesai saatlerinde çalışmaya uygun, Suçlularla mücadele etmeyi Seven, görev ve Sorumluluk bilinci yüksek ve ekip çalışmasına yatkın kişiler olmalıdır.

Pmyo

Tüm bu şartlar size uygunsa, Sizlerde Hayalini Kurduğunun Pmyo mülakatı sınavına başvuruda bulunabilir ve Polis olmaya hak kazanabilirsiniz. Her yıl Binlerce gencin hayalini Süsleyen ve Emniyet genel müdürlüğü bünyesine hizmet eden Pmyo eğitim kurumu, Polis akademisine bağlı bir meslek kurumudur.

Bilgi Al

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right