0507 507 79 67
info@izmirparkur.com
Adres:Güney Mahallesi 1140. Sk No: 29 35180 Konak/İzmir

Pomem Parkur Sınavı Ne Zaman Yapılacak ?

Pomem Parkur Sınavı Ne Zaman Yapılacak ?

 

Bu Yazımızda Sizlere Pomem Parkur Sınavı Ne Zaman Yapılacak ? Sorusunu Cevap Arayacağız.

Bilindiği üzere 27. Dönem Pomem Ön Sağlık Kontrolü, 27 Mart 2021 Tarihi itibari ile Son Buldu.

(COVID-19) Pandemi sebebi ile 27. Dönem Pomem Ön sağlık Kontrolü ve Pomem Fiziki yeterlilik sınavlarının Polis Akademisi tarafından farklı tarihlerde yapılması kararlaştırıldı.

Geçmiş dönem de yapılan, Pomem Fiziki yeterlilik Tarihlerini göz önünde bulundurarak, 27. Dönem Pomem Fiziki Yeterlilik Mülakatlarına ilişkin bir analiz yapacağız.

Yakın zaman da ramazan ayının da idrak edecek olması ile birlikte; daha önceki dönemlerde, Ramazan ayında yapılan Pomem Parkuru Mülakat sınavlarında sürecin nasıl işlediğine hep birlikte göz atalım.

Pomem Parkur Sınavı Ne Zaman Yapılacak ?

2019 yılı, 24. Dönemde Ramazan ayı içerisinde Yapılan Pomem Fiziki Yeterlilik Sınavlarında;

Ramazan ayı; 6 Mayıs 2019 Tarihinde Başlamış,

Pomem Fiziki Yeterlilik Mülakatları ise; 20 Mayıs 2019 Tarihinde başlamıştır.

14 Mayıs 2019  Pomem Parkur Talimatı yayınlanması,  16 Mayıs 2019 Sınav giriş belgeleri yayınlanması, 20 Mayıs 2019 tarihinde ise Pomem Parkuru (Fiziki Yeterlilik) Sınavlarının başlaması ile Süreç devam etmiş, 3 Haziran 2019 Pazartesi Gününe kadar, mevcut sınav süreci devam edip son bulmuştur.

Geçmiş dönemde Ramazan ayı içerisinde gelen bu Fiziki yeterlilik Mülakatına bir analiz yapıldığında ise, Ramazan ayının 14. günü Pomem fiziki yeterlilik mülakatları başlamış, Arife günü ise son bulmuştur.

27. Dönemde yapılacak olan ve Ramazan ayı dolayısı ile engel görülen Pomem Parkuru, Fiziki yeterlilik Mülakatı ise geçmiş dönemlerdeki gibi engel olmasının aksine, Ramazan ayı içerisinde yapılması Olası olabilir.

Tabi içinde bulunduğumuz Pandemi Süreci-Vaka sayıları-Yasaklar ve 27. Dönem Sürecinde ki Başvuru düzeyindeki yoğunluk, bu süreci belirleyen ana etmenlerin başında olacak.

Aynı zamanda, İstanbul’da yapılan Bekçilik Parkuru (Fiziki yeterlilik) Mülakatlarının, 9 Nisan 2021 Tarihi itibari ile Son Bulduğunu ve Bekçilik Parkurunun değiştiğini, bu parkurun 26. Dönem Pomem Parkuru ile Aynı olduğunu ve 27. Dönem Pomem Fiziki yeterlilik Sınavı için de örnek teşkil ettiğini, EGM Bünyesine; Personel Alımı için yapılan sınavlarda, Polis Akademisinin tek tip Parkur Uyguladığını bilmekte fayda olduğunu düşünüyoruz.

Bu yazımızda Sizlere; 27. Dönem Pomem Mülakat sürecine ilişkin, Genel bir Bilgi-Analiz ve süreç değerlendirmesi yapmaya çalıştık.

 

Umarız Sorularınıza Cevap olmuştur.

 

Bu yazımızı, Link Bağlantısını Kopyalarak arkadaşların ile Paylaşmayı Unutma.!

 

Bilgi, Paylaştıkça Çoğalır…

 

Sevgiler…

 

Yazar: Abdurrahman Kalkan

 

 

Bilgi Al

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right