0507 507 79 67
info@izmirparkur.com
Adres:Güney Mahallesi 1140. Sk No: 29 35180 Konak/İzmir

Pomem

Pomem

POMEM, açılımı; Polis Meslek Eğitim Merkezi olan ve Egm bünyesine personel yetiştiren bir eğitim kurumudur. Burada adaylar 6 ila 8 ay arası bir mesleki yeterlilik eğitim gördükten sonra istihdam edilmek üzere görev yerlerine gönderilir.

Pomem

Pomem aşamaları; Kpss, Ön sağlık kontrolleri, ”Pomem Parkur” Mülakatı ve Pomem Sözlü Mülakatı sınavından Oluşuyor. Pomem Aşamasında Adayın Kpss puanı %25 Fiziki yeterlik Sınavı %25 ve Sözlü Mülakat sınavı %50 etkili olmaktadır.

Pomem Hazırlık adaylarından İstenilen Başvuru şartlar arasında Lisans veya Önlisans Mezunu Olmak, Kpss puanı Lisans Mezunları için min. 60 ve üzeri, Önlisans Adayları için min. puanı 65 ve üzeri Olmalıdır.

Kpss puanınız ve Fiziki Yeterlilik sınavından aldığınız Puan istenilen baraj seviyesinden ne kadar yüksek olursa, başvuru yapan adaylar arasından Sıralamaya girme ihtimaliniz bir o kadar artmaktadır.

Fiziki yeterlilik Parkurunda Erkek POMEM Hazırlık Adayları için 40 sn 100 tam puan 48 saniye sınır, Kadın POMEM adayları için ise 42 saniye 100 Tam puan 50 saniye sınırdır. Başvuru yapacak adaylarda yaş şartı ise; 18 yaşından büyük olmak ve Sınavın yapılacağı yıl içinde, 1 Ocak tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

Pomem ön sağlık aşamasında adayların tabi tutulduğu boy şartı ise Erkek adaylar için 167 cm, Kadın Adaylar için ise 162 cm dir. Vücut kitle endeksi 18-27 (Dahil) arasında olmalıdır. Boy ve kilo ölçümleri hassas ve dijital ölçümlü makinalarda yapılmaktadır.

Tüm Bunların haricinde; Pomem sınavlarına Başvuruda Bulunacak adayların, güvenlik Soruşturması temiz olmalı, Yazlık üniforma giydiğinde Açıkta kalan bölgelerde; Faça, Dövme ve Doğum lekesi gibi eşgal belirleyici izler olmamalı, herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunmamalıdır.

Bu şartları tamamlayan Adaylar, Pomem Mülakatı sınavlarına başvuru yapmaya hak kazanırlar. Pomem Mülakatlarına Başvurmak ve Polis olmak isteyen adaylar, yoğun mesai saatlerinde çalışmaya uygun, Suçlularla mücadele etmeyi Seven, görev bilinci yüksek, Sorumluluk bilinci olan ve ekip çalışmasına yatkın kişiler olmalıdır.

Tüm bu şartlar size uygunsa, Sizlerde Hayalini Kurduğunun Pomem sınavına başvurunuzu yapabilir ve Polis olmaya hak kazanabilirsiniz. Her yıl Binlerce gencin hayalini Süsleyen ve Egm bünyesine hizmet eden Pomem eğitim kurumu, Polis akademisine bağlı bir meslek kurumudur.

Pomem

Bilgi Al

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right